doc00528920190122094602 001

 

 

Letní tábor  - Letem světem

CIMG7574  

Grónsko

Dnes se děti podívaly s naší leteckou společností  ANGELS do Grónska. Zažily zde spoustu zábavy a legrace. Eskymák Mák jim představil svoji zemi, naučily se chodit na sněžnicích, postavily iglů, překonávaly rozvodněnou řeku na ledových krách. Vyráběly si  lodičky z kůry, lovily ryby. Protože všechny úkoly zvládly výborně, dal jim Eskymák sladkou odměnu - eskymo. 

   CIMG7608   CIMG7609 CIMG7610

Mexiko

Ráno děti navštívil slavný lovec Pampalini a představil jim další zemi, kterou dnes navštívily. Děti poznaly nejen jídlo, zvyky a krajinu, ale potkaly též známého Speedyho Gonzalese, který měl pro ně řadu úkolů. Například si vyrobily kaktus, tančily mexickou vlnu, zazpívaly si písničku o Mexiku, vyráběly si sombréro a soutěžily v hodu kroužky na kaktusy a přebírání fazolí. Speedy je za splnění úkolů odměnil velkolepou slavností, kde se zpívalo, tančilo a hodovalo.

  CIMG7700 

 

U Indiánů

Dnes  poslal slavný lovec Pampalini  děti za Indiány. Byla to velká výprava plná dobrodružství. Při letu ale nastaly  komplikace. Letadlo se dostalo k Bermundskému trojúhelníku a pilot měl plno práce, aby překonal tuto nástrahu. Pasažéři mu však pomohli a neštěstí bylo zažehnáno. 

Aby mohli navštívit slavného indiánského náčelníka, vyrobili si čelenku. Náčelnice Orlí péro je čekala se svým kmenem v tee pee. Nejprve to vypadalo, že vykopaly Indiáni válečnou sekyru, protože dokonce vzali do zajetí paní učitelku, ale potom děti rychle poskládaly šifru, splnily zadaný úkol a válečná sekyra byla zakopána. Náčelník dětem vyprávěl, co všechno musí indiánské děti umět. Odpoledne si všichni indánské dovednosti vyzkoušeli. Házeli lasem a chytali divoké koně, stříleli luky a šípy, stříleli na terč a také si vyrazili na stezku bosýma nohama, aby jako správní indiáni se otužili a zocelili.

Za odměnu si děti zaplavaly v modrém jezeře.

 CIMG7785  CIMG7779  CIMG7783  

 

V Africe

Dnešní den děti vyrazily na černý kontinent - do  Afriky. Při odbavení se dozvěděly, že musí být očkovány proti malárii. Ještěže si paní zdravotnice věděla rady. Lovec Pampaliny si s dětmi o Africe povídal a dával jim rady na co si mají dát pozor. Prvním úkolem bylo vyrobit si černošského domorodce a hned vzápětí všichni vyrazili na nebezpečnou stezku do džungle, kde potkaly černošku Grífu. Ta jim ukázala, kde roste nejchutnější exotické ovoce, naučila děti ovoce poznávat a dokonce si ho mohli natrhat a ochutnat. Také jim ukázal, jak nesnadný život lidé v Africe mají, že velmi často trpí nedostatkem vody, pro kterou musí chodit daleké vzdálenosti a přenášejí ji v tykvích na hlavách.

Odpoledne děti zavítaly k řece Nilu a navštívili Egypt. Potkaly známého archeologa Horymíra Vykopávku, který jim ukázal dosud neprozkoumané archeologické naleziště. Protože našly a vykopaly  velice zásadní archeologické objevy, odměnou jim byl svitek z papyrusu, který všechny zval na tajnou noční výpravu k Tutanchamonově hrobce. 

V Egyptě byl velmi horký den, a proto jsme se šli osvěžit do starověkých egyptských lázní. 

Večer si každá skupina dětí připravila divadlo na téma mumie a Pampalini. Když se setmělo přišla děti navštívit krásná Kleopatra a vedla je do podzemní hrobky, kde je uložena mumie Tutanchamona. Protože všichni byli opravdu moc stateční, získali drahokam z pokladu a také diplom za odměnu.

    CIMG7876    CIMG7943  CIMG7978

 

 V Asii

Poslední kontinent, kam Pampalini děti poslal, je Asie.  Dopoledne s dětmi strávil Číňan Hamburger San, který představil dětem  zvyky a kulturu své země. Děti si vyráběly z rýže kaligrafii, skládaly obrázky asijských zvířat a také jim Hamburger San ukázal, jak správně jíst čínské nudle hůlkami.

Odpoledne se objevila Japonka Tchaj Ovnitchka a pozvala děti na čajový obřad. Při poslechu japonské hudby a zapálené vonné tyčince ukázala dětem, jak se čaj správně připravuje a společně pak vypily šálek jasmínového čaje. K čaji dětem podávala koláček štěstí. Každý si vybral jeden. Uvnitř koláčku se skrývalo nějaké životní moudro.

I v Asii bylo nebývale teplé počasí, proto děti strávily zbytek dne u jezera Tchaj-chu.

   CIMG8006 CIMG8066 

 

Všude dobře, doma nejlíp 

A dnes jsme se vrátili do Čech. Co bychom byli za cestovatele, kdybychom neznali naši zemi.

Ráno si děti sbalily batůžky a vyrazily na výlet do Hoslovického mlýna. Tam je přivítala písničkou dudácká muzika a šly navštívit mlynářku. Mlynářka zrovna zadělával těsto na vdolky. Ukázala dětem svůj statek a sednici a její synáček provedl děti po  hospodářství. Děti si prohlédli hospodářství, nakrmily zvířata, podojily kozu a nezapomněly ani na králíky. Odměnou za vykonanou práci byly vdolky paní mlynářky. 

Odpoledne jsme strávily koupáním a přípravou na odjezd. Po večeři za dětmi naposledy zavítal lovec Pampalini, aby se s námi rozloučil. Předal všem cestovatelům kufříky, které jim budou připomínat pobyt na táboře Letem, světem.

 CIMG8169  CIMG8244  CIMG8193  CIMG8189

 

Milé děti, přejeme Vám hezký zbytek prázdnin a rodičům pohodovou dovolenou.