Krásné Vánoce, klid a pohodu v roce 2018

přejí zaměstnanci ŠvP Čestice

A M Hlavni

 

 

 

...Kdo to klepe? Bílý pán, Mikuláš dnes přišel k nám...

CIMG7296

Také u nás ve škole v přírodě se zastavil svatý Mikuláš s čertem. Čert byl velký neposeda a pořád děti zlobil a nenechal je na pokoji. Všechny děti dostaly nadílku, kterou si jistě zasloužily. A ten, kdo přece jen přes rok trošinku zlobil, slíbil, že to v příštím roce určitě bude lepší. Děti sv. Mikulášovi poděkovaly písničkou a říkankou, tím ale čertovské řádění neustalo.

Na zámku v Česticích bylo pořádné pekelné řádění. Sám Lucifer se přišel na tento svět podívat. Ten, kdo byl statečný, mohl si s ním záhrát kostky.

Děti z MŠ Magnitogorské a MŠ Peškova toho stihly opravdu hodně. Postavily si sněhuláka a jako upomínku na svůj slib, který daly svatému Mikuláši si upekly perníkové čertíky, které si také ozdobily a odvezly domů.

CIMG7300 CIMG7303  CIMG7306 CIMG7308

 

 

 

...A přišel podzim...

CIMG7275

Přišel podzim a převlékl stromy do barevných kabátků a my jsme všechnu tu krásu mohli pozorovat. Ve škole v přírodě jsme si užili spoustu zábavy. Na častých vycházkách při pobytu venku jsme pouštěli draky, hráli si ve spadaném listí a také sbírali přírodní materiál, který podzim má více než dostatek. Někdo si vyrobil barevnou podzimní paletu, jiný skřítka podzimníčka. Podívejte se, jak se nám to povedlo.

CIMG7271 CIMG7268  CIMG7273  CIMG7276

... O posvícení všechno to voní tak jako v apatyce,

ten, kdo by nešel na posvícení, to by byl blázen přece ...

 

Slova známé lidové písničky vystihují v jakém duchu se nesl druhý zářijový víkend, kdy ve škole v přírodě byly děti z MŠ Revoluční. Připravily se na to naše posvícení opravdu důkladně. Napekly hnětynky, což je tradiční pečivo trochu podobné lineckému, které se zdobí polevou a sněhovými ozdobami. Toto pečivo se podle tradice peče pouze jednou za rok a to na posvícení a za tanec ho chlapci dostávali na posvícenecké muzice od své milé. Děti si hnětynky nejen upekly, ale také ozdobily a odvezly si ji domů, kde při sladkém mlsání mohou vzpomínat na podzimní školu v přírodě, která byla sice trochu deštivá, ale plná zážitků a pouťové zábavy.

 CIMG7215 CIMG7218  CIMG7216 CIMG7221 CIMG7224

 

Vítáme Vás na našich stránkách  v novém školním roce 2017/2018

Pokud budete mít zájem v tomto školním roce o školu v přírodě, podívejte se do rubriky volné termíny a kontaktujte nás na naši emailové adrese nebo na uvedný telefon.

 

mlyn  CIMG6576 sumava430.9.2012 IMG 6481